سومین نشست هم اندیشی مدیرعامل و هیات مدیره شرکت سپاد با نمایندگان سهامداران در سال 1402 برگزار شد.

در این جلسه همانند دو جلسه هم اندیشی قبل، پس از خیرمقدم و خوش آمدگویی توسط سردارگرمه ای، رئیس هیئت مدیره سپاد به نمایندگان محترم سهامداران، مدیرعامل شرکت سپاد به تشریح برنامه ها و اقدامات شرکت سپاد پرداخت و در ادامه جلسه از وکلای سهامداران تقاضا نمود تا نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمایند.

پیشنهادات، دغدغه ها، ابهامات و سوالات مطرح شده در این جلسه و پاسخ های آن به شرح زیر است:

 • موضوع: توقف پروژه های ساختمان اداری و برج بازار باعث تضعیف وجهه منطقه سپاد شده است.

پاسخ: از اول سال جاری عملیات تکمیلی پروژه ساختمان اداری که در ورودی منطقه قرارگرفته و سالهاست که ناتمام رها شده بود، را شروع کرده ایم و با سرعت خوبی در حال پیشرفت است.

 • موضوع: ضرورت توجه به صرفه جویی در هزینه های جاری شرکت.

پاسخ: کاهش هزینه های شرکت دغدغه همیشگی مدیریت شرکت بوده است. یکی از سرفصلهای هزینه های جاری، هزینه های پرسنلی است، فلذا بر این اساس تعداد کارکنان شرکت نسبت به سالهای گذشته کاهش چشمگیری یافته است. این در حالی است که فعالیت ها وکارهای اجرایی افزایش پیدا کرده است و هریک از کارکنان چند وظیفه را به عهده گرفته و انجام می دهند.

 • موضوع: استفاده از ظرفیت سهامدارانی که در زمینه های سرمایه گذاری دارای اطلاعات و تجربه هستند.

پاسخ: در حال حاضر در حال مطالعه روی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه مواد معدنی و فرآوری آنها هستیم. ضمن استفاده از نقطه نظرات و اطلاعات متخصصان حوزه معدن که دارای تجربه خوبی در حوزه های مختلف معدنی بوده و آشنا به معادن استانهای خراسان رضوی، شمالی و جنوبی هستند، از همکاری و مشورت سهامدارانی که تجاربی در این زمینه دارند نیز استقبال می کنیم.

 • موضوع: ضرورت توجه به عدم اجرای پروژه های تجاری جدید در منطقه با توجه به اشباع کاربری تجاری در مشهد.

پاسخ: ما هم به این موضوع واقف هستیم، لذا فعلا سرمایه گذاری جدیدی را در کاربری تجاری در منطقه انجام نمی دهیم.

 • موضوع: از سرمایه های سهامداران برای حوزه معدن استفاده نمایید.

پاسخ: هر زمان که در هر یک از حوزه های معدنی بخواهیم سرمایه گذاری کنیم، موضوع را به سهامداران فعلی و سهامداران جدید اطلاع رسانی خواهیم کرد و برای سهامداران فعلی حق تقدم قایل خواهیم شد.

 • موضوع: هزینه های شرکت بهره برداری مجتمع سپاد مدیریت شود.

پاسخ: این شرکت با استفاده از نیروهای فعلی مستقر در مجتمع ها اداره می شود و نه تنها هزینه جدیدی ایجاد نمی شود، بلکه بر هزینه ها و درآمدهای مجتمع ها نظارت بیشتری می شود.

 • موضوع: اندیشیدن تدبیری برای معیشت فرزندان سهامداران.

پاسخ: در صورتی که هریک از فرصت های سرمایه گذاری که در دست مطالعه است و قبلا به آنها اشاره کردیم،  آماده سرمایه گذاری شود، اطلاع رسانی خواهیم کرد و نسل جدید سهامداران هم می توانند نسبت به خرید سهام و سرمایه گذاری اقدام نمایند.

 • موضوع: ترافیک میدان خیام.

پاسخ: بازگشایی بولوار ابوطالب شمالی و اجرای تقاطع غیر هم سطح در این نقطه و نیز اجرای دوربرگردان بولوار شهید چراغچی کمک شایانی به کاهش ترافیک در میدان خیام کرده است. همچنین احداث تقاطع غیر همسطح خیام توسط شهرداری مشهد در دست اقدام می باشد.

 • موضوع: تک محصولی بودن شرکت.

پاسخ: همانطور که قبلا گفتیم شرکت در حال مطالعه فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های معدنی است و به امید خدا اگر این مطالات به ثمر بنشیند، سبد سرمایه گذاری سپاد متنوع تر خواهد شد.

 • موضوع: پرونده حقوقی چاه که در تصرف میدان بار است.

پاسخ: در خصوص اختلافات بین سپاد و میدان بار با واسطه دستگاه قضایی مذاکرات و توافقات خوبی بین طرفین صورت گرفته است و تمامی موضوعات از جمله موضوع اجرای رای قطعی رفع تصرف عدوانی میدان باری ها از چاه آب به زودی تعیین تکلیف می شود.

 • موضوع: سازه خرپایی روبروی الماس شرق متعلق به چه کسی است و چرا نا تمام است؟

پاسخ: این سازه متعلق به بخش خصوصی است و به دنبال سرمایه گذار دیگری است که سازه و پروانه را به وی منتقل نماید. زمین آن متعلق به شرکت سپاد است که به ایشان اجاره داده ایم و اجاره ها را نیز وصول کرده ایم.

 • موضوع: آیا قانون جدید مالیات بر عواید سرمایه تاثیری بر سهام سپاد دارد؟

پاسخ: تاثیر این قانون بر دارایی شرکت از سوی همکاران امور مالی در دست بررسی است.

 • موضوع: سرمایه گذاری شرکت سپاد در خراسان های شمالی و جنوبی با توجه به وجود سهامدارانی در این دو استان.

پاسخ: هریک از نمایندگان محترم سهامداران اگر فرصت های سرمایه گذاری سودآوری در این استانها می شناسند به خصوص در حوزه معدن، به ما معرفی نمایند تا بررسی و مطالعات لازم را انجام دهیم. ما نیز فرصتهایی را شناسایی کرده ایم و به کمک مشاورانمان در حال برسی دقیق تر آنها هستیم.

 • موضوع: وجود ریسک بالا در سرمایه گذاری در منطقه دوغارون.

پاسخ: این موضوع دغدغه ما هم بوده است. در حال تدوین فهرستی از تضامین، شرایط و خواسته هایمان از دولت و استانداری هستیم. تنها در صورتیکه به این خواسته ها توجه شود و همکاری لازم صورت گیرد، سرمایه گذاری خواهیم کرد.

 • موضوع: بار توافقات با پیش خریداران واحدهای برج بازار چقدر بوده است و آیا شریک هم در تامین این هزینه ها مشارکت کرده است؟

پاسخ: برای اقاله قراردادهای پیش فروش در برج پرداخت های لازم صورت گرفته و به گونه ای بوده است که شریک مان نیز به همین نسبت سهم خود را پرداخت کرده است. ضمنا باید توجه داشت که اگر این قراردادها فسخ نمی شد، امروز بایستی چندین برابر مبالغ فوق پرداخت می کردیم و نیز جرایم عدم تحویل به موقع واحدها به پیش خریداران را نیز که مبالغ هنگفتی می شد باید پرداخت می کردیم. علاوه بر این عواقب حقوقی بسیاری دامن گیر شرکت می شد.

 • موضوع: هزینه های آماده سازی منطقه.

پاسخ: آماده سازی محدوده 160 هکتاری در تعهد شرکت بوده است. اجرای معابر و جدول گذاری، آسفالت آنها ، شبکه هدایت آبهای سطحی، شبکه آب و فاضلاب، شبکه روشنایی و …. از جمله این تعهدات است. برنامه ریزی و اولویت بندی کرده ایم که هر سال بخشی از این تعهدات را اجرا نماییم. با توجه به افزایش روز افزون هزینه ها، هر چه زودتر اینکار را انجام دهیم هزینه کمتری متحمل خواهیم شد.

 • موضوع: آخرین وضعیت اقدامات حقوقی در پرونده برج 19

پاسخ: موضوع از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است. اشخاص دیگری نیز علیه پیمانکار مربوطه طرح دعوا کرده اند و پرونده های زیادی در محاکم قضایی علیه ایشان در جریان است. نامبرده در حال حاضر وثیقه هنگفتی را به مراجع قضایی سپرده است. ما هم از همین مراجع مجدانه پیگیر احقاق حقوق سهامداران هستیم.

 • موضوع: منابع مالی برای افزایش عرض ابوطالب شمالی از 35 مت به 45 متر از چه محلی تامین شده است؟

پاسخ: در ابتدا آماده سازی کل بولوار ابوطالب شمالی به عهده سپاد بوده است. اما با توافق خوبی که با شهرداری صورت گرفت آماده سازی را شهرداری تقبل نمود و در عوض املاک در مسیر 10 متر اضافه عرض بولوار که قبلا و با قیمتهای پایینی آزاد سازی شده بود، تحویل شهرداری گردید. لازم به توضیح است که بازگشایی و تعریض این بولوار ارزش افزوده خوبی برای باقیمانده املاک ما در منطقه داشته است.

 • موضوع: با وجود اینکه در پلاک 155 رای به نفع آستانقدس صادر شده است، چرا باز هم در املاک واقع در این پلاک سرمایه گذاری می کنید؟ (اشاره به تکمیل ساختمان اداری و نوسازی مجتمع های تجاری)

پاسخ: روشن است که مالکیت اعیان مستحدثات در این پلاک متعلق به سپاد است و خدشه ای به این مالکیت وارد نخواهد شد، بنابراین لازم است که برای حفظ ساختمان هایمان، تعمیرات و نگهداری لازم را در آنها انجام دهیم. در مورد ساختمان اداری هم همین طور است. اعیان در مالکیت شرکت سپاد است که با تکمیل این ساختمان، می توانیم واحدهای احداثی را واگذار نماییم و سرمایه های سهامداران را به جریان بیندازیم و ارزش افزوده ایجاد نماییم.

Picture5 1 300x200 - سومین نشست هم اندیشی مدیرعامل و هیات مدیره شرکت سپاد با نمایندگان سهامداران در سال 1402 برگزار شد. Picture4 1 300x200 - سومین نشست هم اندیشی مدیرعامل و هیات مدیره شرکت سپاد با نمایندگان سهامداران در سال 1402 برگزار شد. Picture3 1 300x200 - سومین نشست هم اندیشی مدیرعامل و هیات مدیره شرکت سپاد با نمایندگان سهامداران در سال 1402 برگزار شد. Picture2 1 300x200 - سومین نشست هم اندیشی مدیرعامل و هیات مدیره شرکت سپاد با نمایندگان سهامداران در سال 1402 برگزار شد.Picture6 1 300x200 - سومین نشست هم اندیشی مدیرعامل و هیات مدیره شرکت سپاد با نمایندگان سهامداران در سال 1402 برگزار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهار =