dorbargardan1 - دوربرگردان ابوطالب مشهد

دوربرگردان غیرهمسطح ابوطالب موجب روان‌سازی ترافیک و کاهش تصادفات می‌شود

دوربرگردان هم سطح ابوطالب واقع در بزرگراه چراغچی حدفاصل میدان خیام و میدان امام حسین (ع) همواره از نقاط حادثه خیز شهر بود که با افتتاح تقاطع غیرهمسطح ابوطالب شاهد روان سازی ترافیک و کاهش حوادث هستیم.
علت نا ایمن بودن تقاطع هم سطح ابوطالب، حرکت‌ها و تداخلات عرضی وسائل نقلیه و حرکت آن‌ها در عرض بزرگراه در ضلع جنوب و شمال بود به طوریکه تعدادی از وسائل نقلیه که در دوربرگردان دور می‌زنند به سمت ابوطالب انتخاب مسیر می‌کنند که این امر موجب حرکت عرضی، تداخلات حرکتی و ناایمن شدن مسیر و افزایش تصادفات می‌گردید.
‌از این رو با هشدار‌های پلیس راهور و مطالعات و برنامه ریزی مدیریت شهری مشهد، مقرر گردید تا برای این معضل شهری فکری اندیشیده شود تا اینکه در تاریخ ۲۹ مرداد ماه ۹۸ آیین کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح ابوطالب با حضور شهردار مشهد و سایر مسئولین مرتبط در برنامه‌ای ۱۸۰ روزه آغاز شد.

متخصصان و مشاوران پروژه به جای انتخاب سازه فلزی سازه بتنی را انتخاب کردند و به جای تیر‌های صاف معمول اولین پروژه پل تیرقوسی شمال و شرق کشور را رقم خورد.
این انتخاب هرچند به سختی کار را در اجرا افزود، اما موجب صرفه جویی گردید به طوریکه اگر قرار بود این پروژه با سازه فلزی اجرا گردد به مراتب هزینه بیشتری را به خود اختصاص می‌داد.
پروژه ابوطالب با اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیارد ریال به طول حدود ۳۱۰ متر شامل دو رمپ به طول حدود ۲۶۰ مترو عرض عبور ۸ متر و عرشه بتنی به طول حدود ۵۰ متر باعرض عبور ۸ متر و در محل قوس ۹/۵ متر می‌باشد.
گفتنی است این تقاطع غیرهمسطح روز شنبه ۱۰ اسفند ماه ۹۸ با حضور مسئولین شهری و استانی افتتاح گردید.

دوربرگردان غیرهمسطح ابوطالب حدفاصل میدان امام حسین و میدان خیام روز شنبه ۱۰ اسفندماه ۹۸ با اعتباری بالغ بر ۱۷/۵ میلیارد تومان افتتاح گردید.
لازم به ذکر است مجری این پروژه سازمان عمران شهرداری مشهد بوده و کارفرما معاونت عمران و حمل و نقل شهرداری مشهد بوده است.

روابط عمومی شرکت سپاد خراسان

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت سپاد خراسان می باشد.