saba2 1030x736 - تونل باد صبا

تونل باد صبا
تونل باد صبا، تونل بادی عمودی است، که شبیه ساز سقوط آزاد از هواپیما می‌باشد. در این تونل باد هوا با سرعت حدود ۲۳۰ کیلومتر/ساعت از پایین به بالا حرکت می‌کند و افراد بر روی بالشتکی از هوا شناور می شوند. در تونل باد صبا می توان احساس پرواز را در محیطی ایمن تجربه کرد.

طرح کلان ملی
تونل باد صبا یکی از طرح های کلان و ملی ایران بوده که با حمایت مالی و معنوی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری توسط دکتر محمد علی اردکانی(استاد پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران) طراحی شده و شرکت فراسنجش صبا موفق به ساخت آن شده است(این طرح در تاریخ ۹۴/۰۴/۱۰ توسط آقای دکتر شیخ زین الدین معاون تجاری سازی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد).

اولین و تنها
تونل باد صبا اولین وتنها تونل باد عمودی کشور می باشد که با حمایت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در شهر مشهد مقدس به بهره برداری رسیده است. لازم به ذکر است که تعداد تونل باد های عمودی موجود در دنیا کم بوده و در منطقه فقط کشور های امارات و روسیه دارای این تکنولوژی می باشند.

جشنواره خوارزمی
این طرح کلان ملی برگزیده بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی خوارزمی می‌‌باشد که مهمترین جشنواره علمی و فناوری کشور می‌باشد که با حضور مقام محترم ریاست جمهوری و برخی از اعضا هیات دولت هر ساله برگزار می شود.

دانش بومی
این طرح کلان ملی، با حمایت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بومی شده و قطعات و تجهیزات آن در ایران طراحی و ساخته شده است.

تفریحی و ورزشی
افراد بالا تر از ۳ سال می‌توانند با استفاده از تونل باد صبا حس پرواز را تجربه نموده و از این تفریح و ورزش نو و مفرح در دنیا لذت ببرند، محدودیت جنسی وجود ندارد. آموزش های لازم جهت تفریح مناسب قبل از استفاده به مشتریان عزیز داده می شود.